Auto detailing – co to takiego i na czym polega praca detailera?

Detailing samochody to temat, który coraz częściej pojawia się na ustach wielu osób. Czym tak naprawdę jest? Na czym polega ta praca? Postaramy się pokazać to w poniższym tekście. Zapraszamy!

W ostatnich latach „mycie samochodu” przeżyło istną transformację – użytkownicy aut zaczęli chcieć więcej. Powoli przestało liczyć się tylko umycie auta na myjni automatycznej podczas rutynowej wizyty na stacji benzynowej. Ludzie dostrzegli, że również samochód może stać się ich wizytówką, że postrzegają ich już nie tylko przez to w co są ubrani, jaki mają telefon ale i … jak czystym i błyszczącym autem jeżdżą. Zwykłe myjnie nie były w stanie tego zapewnić, dlatego na przeciw oczekiwaniom klientów stanęła grupa fanatyków motoryzacji i pedantów zwanych detailerami. Pokazują oni całemu światu, że samochód można przywrócić do stanu „jak z fabryki” – nawet po kilku latach użytkowania. Tym właśnie jest auto detailing – dbaniem o każdy detal i przywróceniem samochodu pod kątem czystości i piękna do stanu fabrycznego.

Praca detailera

Detailerzy w swojej pracy używają całego wachlarza narzędzi – od odkurzaczy na małych detailsticks’ach kończąc. Dla nich najważniejsze jest, by zadbać o każdy element samochodu. Swoją pracę wykonują sukcesywnie i cierpliwie, krok po kroku. Nie może w tym być chaosu, przypadkowych czynności, tak po prostu się nie godzi! Auto detailing to sztuka, która wymaga czasu oraz olbrzymiej wiedzy. Każdy przecież może kupić w sklepie z kosmetykami samochodowymi odpowiednie akcesoria. Potrzebuje jednak jeszcze wiedzy jak i w jakich partiach samochodu ich użyć. Bardzo łatwo jest zniszczyć np. plastiki wewnątrz auta używając chemii o nieodpowiednim stężeniu. Są to tak naprawdę podstawy wiedzy każdego detailera, które przeciętny użytkownik pomija. Dla wielu płyn do plastików to płyn do plastików.

Detailer zwraca uwagę na każdy drobiazg i najmniejszy element, wszystko musi wyglądać idealnie. Podczas czyszczenia wnętrza usuwa wszystkie przedmioty z samochodu – włącznie z fotelami, by mieć jak najlepszy dostęp do wszystkich powierzchni. Każde miejsce jest traktowane z taką samą należytą starannością i pietyzmem. Pracuje na najlepszych narzędziach i produktach, które w jego rękach sprawiają cuda! Przy myciu auta zewnątrz nie mowy o myciu gąbkami! Używają do tego odpowiednio dobranych miękkich rękawic, myją odpowiednio dobranymi szamponami. Oczywiście to wszystko jest poprzedzone pianą aktywną i czyszczeniem felg. Dla wielu auto detailing to przede wszystkim korekta lakieru i zabezpieczenie odpowiednimi powłokami ceramicznymi czy foliami. Owszem – mają trochę racji. Ale cała idea detailingu polega na dokładności i zadbaniu o każdy zakamarek. Poszczególne zabiegi oczywiście przybliżymy Wam w najbliższych tygodniach.

Auto detailing

Czym więc jest ten auto detailing – to nic innego jak miłość do samochodu, to troska i delikatoność w działaniach, nas – detailerów. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie przygotować auto tak, by wyglądało na jak najbardziej zbliżone do stanu fabrycznego (nie jednokrotnie nawet lepiej), a klient odbierając od nas samochód mógł wydobyć z siebie z zachwytu jedynie WOW!

Nazywam się Piotr Stawicki i jestem detailerem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Facebook